post

عید غدیر خم بر شما مبارک باد – طسا

غدیر در قرآن
الیوم کملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتى و رضیت لکم الاسلام دینا . (مائده: ۳)
روز غدیر خم دین شما را به حد کمال رساندم و نعمتم را بر شما تمام کردم و اسلام را بعنوان دین براى شما پسندیدم. ادامه نوشته…

post

هر ۷ دقیقه یک ایرانی آلزایمر می گیرد

آنها فراموش شدگانی هستند که فراموش شده‌اند؛ زندگی برایشان سناریوی تلخی شده است که گاهی گم می شوند و گاهی گم می کنند. در لحظاتی حتی با خود هم غریبه می شوند و اسم خودشان را هم یادشان نمی آید. سخن از بیماری‌ای است که روز به روز شایع‌تر می شود و شاید نفر بعدی من یا شما باشیم. ادامه نوشته…

post

تبلیغات خوب یا بد!

دیروز بود که با انتشار یک پست جدید، در آخرین بند آن کالای تجاری را هم معرفی می کرد. یکی از کاربران نظر گذاشته بودند که این کار جالبی نیست که با استناد به روایات و توصیه های مختلف، یک کالایی را معرفی کنیم! لازم دیدم که توضیحاتی راجع به این مساله خدمت شما بدهم.

اولاً باید عرض کنیم با توجه به هدف ما که قصد داشتیم تمامی محتویات تولیدی باشند، اما گاهی اوقات به دلیل ضیق وقت یا استفاده از محتوای مفیدی که دیگران تولید کردند، مجبور می شویم از مطالب دیگران هم در کنار مقالات خودمان استفاده کنیم که منبع آن را حتما ذکر خواهیم کرد. پس طبیعی است که در این حالت تا جایی که امکان دارد باید کمتر در متن اصلی نوشته دست برده شود. ادامه نوشته…

post

عید سعید فطر بر شما مبارک

عید فطر ۹۴ با اتمام ماه رمضان فرا رسید. چه سخت گذشته باشد یا نه، به هر حال این ماه پر برکت هم تمام شد و امیدواریم هر کسی به نوبۀ خود توانسته باشد از این ماه استفادۀ لازم را برده باشد. اما عید فرا رسیده و ما منتظر عیدی از صاحب این روز هستیم.

در روایتی طولانی در فضیلت ماه رمضان، از پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم نقل شده است:

و چون شب عید فطر-كه شب جوائز نام دارد- فرا رسد، خداوند پاداش عمل‏ كنندگان را بدون حساب و شمارش ببخشد. و چون صبح روز عید فرا رسد خداوند فرشتگان را به همه ‏ی شهرها بفرستد. پس در زمین فرود آیند و سر كوچه‏ ها و گذرها بایستند و (با صدایى كه آن را همه‏ ی آفریده‏ هاى خدا جز جن و آدمیان می‏شنوند) گویند: اى امّت محمّد! به سوى پروردگار كریم (براى نماز عید) بیرون شوید كه او پاداش فراوان دهد و گناهان بزرگ را بیامرزد.

و چون سوى محلّ برگزارى نماز عید روند خدا عزّ و جلّ به فرشتگان فرماید: اى فرشتگان من! مزد كارگر- چون كار خود را انجام دهد- چیست؟ عرضه دارند: معبودا و سیدا! این که مزدش را كامل پرداخت کنی. خداوند عزّ و جلّ فرماید: شما را گواه مى ‏گیرم كه من پاداش روزه‏ ی رمضان و نمازشان را خشنودى و آمرزش خود از ایشان قرار دادم.

و چون سوى محلّ برگزارى نماز عید روند خدا عزّ و جلّ به فرشتگان فرماید: اى فرشتگان من! مزد كارگر- چون كار خود را انجام دهد- چیست؟ عرضه دارند: معبودا و سیدا! این که مزدش را كامل پرداخت کنی و خداوند (خطاب به بندگان خویش) مى‏ فرماید: اى بندگان من! (هر چه مى‏ خواهید) از من بخواهید كه به عزت و جلال خودم سوگند که امروز در این اجتماع خویش، هر چه براى دنیا وآخرت خود بخواهید عطا مى‏ كنم.

و به عزت و جلال خودم سوگند تا وقتی كه مرا مراقب خود بدانید (و از من بترسید) شما را در پناه مى‏ گیرم و نزد كسانى كه در دوزخ جاودانند رسوایتان نسازم. باز گردید كه آمرزیده شدید همانا مرا خشنود كردید و من از شما خشنود شدم. در ادامه می‏فرماید: پس فرشتگان به خاطرآنچه-که خداوند در روز عید فطر به این امت ارزانى فرموده است- شاد مى‏شوند و به یکدیگر بشارت داده و تبریك گویند.

(امالی مفید مجلس ۲۷  ص۲۳۲)

عیدتان مبارک | طب سنتی اسلامی ایران (طسا)

post

سایت طب سنتی اسلامی ایران -طسا- افتتاح شد!

سلام! به سایت TTeb.ir خوش آمدید. شاید ما را از قبل بشناسید و الان با دیدن این سایت خوشحال شده باشید. احتمالاً قبل از این ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کردید. در هر صورت برای یکپارچه کردن فعالیت‌ها، نیاز به یک سایت با نقش مرکزی بود که الان شما این سایت رو به صورت آماده شده مشاهده می‌کنید.

این سایت به نشانی www.tteb.ir با عنوان طب سنتی اسلامی ایران برای تحقق یکی از اهداف این گروه ساخته شده و در آینده قصد داریم خدماتی که از طریق این سامانه عرضه می‌شود را توسعه دهیم. شما این پایگاه قسمت‌های مختلفی را شاهد خواهید بود که یکی از این بخش‌ها، قسمت مقالات است. مقالاتی که در شبکه‌های اجتماعی متنشر می‌کنیم را در این بخش می‌توانید بخوانید.

این بخش به خصوص برای زمانی مفید است که شما در شبکه‌های اجتماعی فقط پست‌های آخر را قادرید مطالعه بفرمایید؛ در حالی که مبحث طب سنتی به صورت سلسله وار است. یعنی شما باید اول مقالات پایه‌ای راجع به اصول طب سنتی را مطالعه بکنید تا از مباحث متوسطه و پیشرفته سر در بیاورید.

در هر صورت به شما پیشنهاد می‌کنیم ما را در شبکه‌های اجتماعی دیگر هم دنبال کنید و با معرفی این سایت و صفحات مرتبط، به ما در پیشبرد اهدافمان کمک کنید.

سایت طب سنتی اسلامی ایران | تابستان 94