post

یکی از عناصر معدنی ضروری که برای بدن انسان مورد نیاز است و حرف و حدیث ها راجع به آن بسیار است، عنصر آهن است. در مطبوعات و رسانه ها راجع به آن بسیار می‌خوانیم و می‌شنویم که یکی از علل اصلی کمبود خون که معمولاً در خانم ها هم بیشتر است، کمبود آهن است. برای این منظور روش های درمان بسیاری پیشنهاد شده است جالب است بدانید از گذشته های خیلی خیلی قدیم، قدما و حکیمان ما این مشکل را می شناختند و راه کار رفع این مشکل را هم پیدا کرده بودند. که این راه کار، استفاده از وسیله‌ای به نام حسوم بود. شاید از خود می‌پرسید حسوم دیگر چیست! اگر می خواهید بدانید حسوم چیست با ما باشید.

حسوم یک کفگیر چدنی است که در زمان پخت غذا درون قابلمه قرار می‌گیرد و در همین حین شروع به آزاد کردن یون آهن در غذا می کند. این یون همراه غذا وارد بدن ما می شود و نیاز بدن ما را به آهن برطرف می کند. با این روش بیشتر کم خونی‌ها برطرف می‌شود. این روش نه هزینه ای دارد و نه عوارض.

حسوم چیست؟

حسوم چیست؟

در عوض راه‌کار طب مدرن برای درمان کمبود آهن علاوه بر اینکه شامل هزینه های سنگین است، مشمول عوارضی هم هست که شما را درگیر خود می‌کند. کمبود آهن در بدن نشانه‌هایی مثل رنگ پریدگی، خستگی زودرس، افزایش ضربان قلب، کاهش مقاومت بدن در برابر عفونت و … دارد که اگر یک بار هزینه کنید و یک حسوم خریداری کنید و درون ظرف غذای در حال جوشیدن همیشه آن را قرار دهید، مطمئن باشید از مزایای آن برخوردار خواهید شد. شما هم می توانید این روش را امتحان کنید.

2 thoughts on “حسوم چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *